photo: Marcin Zaborowski


Autorem fotogalerii Niezwykły Szczecin jest rodowity szczecinianin, zawodowy fotograf w rzemiośle fotografowanie. Pasjonat swojego miasta, fotografii oraz malarstwa, które jest wspaniałą inspiracją dla fotograficznych plenerów. Niezwykły Szczecin to również prywatny projekt, który od ponad dwudziestu lat stanowi wspaniałą odskocznię od codziennych obowiązków i pracy zawodowej. To przede wszystkim jednak pasja, sposób na życie, wyrażanie własnej twórczości, sposobu patrzenia na świat, wypracowanego stylu i prawdziwa, niczym nieskrępowana samorealizacja. To także swego rodzaju hołd dla rzemiosła, zasad poprawnej fotografii, kompozycji i estetyki obrazu.

Nie bez znaczenia pozostaje tu również historia życia, długie lata spędzone po za granicami kraju oraz poczucie, że Szczecin to coś więcej, jak tylko miejsce urodzenia. Niezwykły Szczecin powstał tak naprawdę z czystej tęsknoty. Za miastem, za dzieciństwem, za własną tożsamością. Zapewne dlatego obserwując je przez pryzmat fotografii stałem się mimowolnym świadkiem bardzo wielu zmian, które zaszły w Szczecinie przez dwie i pół dekady. Zmian przestrzenno-architektonicznych, choć nade wszystko – społecznych, które ujmują mnie bardziej, niż rejestrowane kadry. Po tak wielu latach fotografowania i obserwacji naszego miasta doszedłem do ostatecznego wniosku, że w mieście najważniejsi są jego mieszkańcy i to oni nadają ten niezwykły charakter prezentowanej tu galerii.

fotogaleria NIEZWYKŁY SZCZECIN
Radosław Piotr Reroń


Garść faktów na temat fotogalerii NS:


* Galeria NS rozpoczęła swój internetowy byt w lutym 1999r na serwerze Akademickiego Centrum Informatyki - dzięki namowie Dominika Miklaszewskiego, z którym miałem wielką przyjemność zapoczątkować projekt galerii i przenieść jej treść w zasoby sieci WWW.

* Od samego początku jest to przedsięwzięcie prywatne. Niedotowane, niesponsorowane i bez wsparcia ze strony miasta, mediów lub innych podmiotów. Od zawsze finansowane ze środków własnych i nakładem własnego czasu.

* Twórcą wszystkich tekstów, grafik i fotografii jest jedna i ta sama osoba - autor. Cokolwiek oglądacie Państwo na tej stronie - jest to wynik setek plenerów, ponad 20 lat pracy, wielkiego nakładu czasu i cierpliwości w wyczekiwaniu na to jedno - wymarzone ujęcie.

* Skromna ilość zdjęć (jak na dwadzieścia lat) wynika z faktu, że na strony i poprzez ostrą selekcję przechodzi 5-10% wykonanych zdjęć a ich pozostała część ląduje w archiwum.

* Galeria NS poszerza się nie tylko o nowe materiały, ale i te stare - archiwalne, które są skanowane i opracowywane w wolnej chwili. To między innymi stąd dwa działy analogowe, które powiększają się co jakiś czas o stare-nowe fotografie.

* Fotogaleria NIEZWYKŁY SZCZECIN to jednak nie tylko strona, lub profil na FB, ale przede wszystkim realne działania w rzeczywistym wymiarze, produkcja gustownie oprawionych zdjęć, ukazanie prawdziwego piękna naszego miasta i fotografii w nowoczesnej, jak najbardziej namacalnej formie.

 

© - COPYRIGHT/PRAWA AUTORSKIE 

Jako autor wszystkich zamieszczonych w galerii prac zezwalam na ich wykorzystanie tylko i wyłącznie zakresie oglądania strony WWW. W praktyce oznacza to, że każdy internauta może przechowywać moje prace na nośniku masowym swojego komputera lub korzystać z nich w zakresie wynikającym z oglądania strony. Jako autor nie zezwalam na wykorzystanie zamieszczonych przeze mnie fotografii w Internecie (prywatne strony WWW, fora/listy dyskusyjne, blogi), poligrafii lub innych formach wykorzystania, które wymagałyby pisemnej zgody autora.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 

 

FACEBOOK:

Prace wykorzystane na łamach strony FACEBOOK podlegają zasadom prawnym obowiązującym na danym portalu, na którym rozpowszechnianie zdjęć fotogalerii NIEZWYKŁY SZCZECIN - dozwolone jest poprzez funkcję udostępnij, lubię to, lub wyślij w wiadomości. Jakiekolwiek formy ingerencji w treść prac, lub ich publikowanie bez podania źródła – będą zgłaszane do komórki zajmującej się łamaniem praw autorskich co w wielu przypadkach skutkuje zawieszeniem konta łamiącego reguły prawne.