Powrót Masztu Konstantego MaciejewiczaPo ponad pięciu latach w końcu doczekaliśmy się powrotu Masztu Konstantego Maciejewicza. Z tą różnicą, że maszt nie będzie stał przy wjeździe do Szczecina (przy Zamku Książąt Pomorskich), a przy Nabrzeżu Celnym przed biurowcem Lastadia Office. Jak to w naszym mieście bywa – nowa lokalizacja była przedmiotem sporów, różnych opinii i komentarzy na Facebook’u. Wielu mieszkańców domagało się postawienia masztu w miejscu, w którym stał on pierwotnie, choć trzeba przyznać, że nowa lokalizacja jest jeszcze lepsza, bo przynajmniej nad wodą (Odrą).

Wczorajsza akcja ustawiania masztu zaczęła się wieczorem. Było sporo ciężkiego sprzętu i widzów. Trzydziestometrowy maszt stawiany był przez dwa, spore dźwigi, które brały udział w operacji. Co do jednego nie mam wątpliwości – maszt komponuje się naprawdę fajnie z resztą lokalizacji i z całą pewnością nie są to ostatnie ujęcia z tego miejsca. ;)


Zamieszczone poniżej zdjęcia wykonano pomiędzy godziną 20:11 a 20:50.


 

Gdy ktoś nie wiedział, kim był Konstanty Maciejewicz, to polecam nadrobić zaległości:

Sedina.pl::: Konstanty Maciejewicz


Dodatkowe ujęcie z 06.06.2018 * Montaż masztu nadal w toku. 

Publikowane na stronie www.niezwykly.szczecin.pl materiały, są tylko i wyłącznie opiniami autora, który zamieszcza je w ramach swoich prywatnych spostrzeżeń.