Autorem fotogalerii Niezwykły Szczecin jest rodowity szczecinianin, zawodowy fotograf w rzemiośle fotografowanie, pasjonat swojego miasta, fotografii oraz malarstwa, które jest wspaniałą inspiracją dla fotograficznych plenerów. Niezwykły Szczecin to projekt, który od ponad dwudziestu lat stanowi  wspaniałą odskocznię od codziennych obowiązków i pracy zawodowej. Prawdziwa pasja, sposób na życie, wyrażanie własnej twórczości, sposobu patrzenia na świat, wypracowanego stylu i prawdziwa, niczym nieskrępowana samorealizacja. To również swego rodzaju hołd dla rzemiosła, zasad poprawnej fotografii, kompozycji i estetyki obrazu. Nie bez znaczenia pozostaje tu historia mojego życia, długie lata spędzone po za granicami kraju oraz poczucie, że Szczecin to coś więcej, jak tylko miejsce w którym się urodziłem. Niezwykły Szczecin powstał tak naprawdę z czystej tęsknoty. Za miastem, za dzieciństwem, za własną tożsamością. Zapewne dlatego obserwując je przez pryzmat fotografii stałem się mimowolnym świadkiem bardzo wielu zmian, które zaszły w Szczecinie przez dwie i pół dekady. Zmian przestrzenno-architektonicznych, choć nade wszystko – społecznych, które ujmują mnie bardziej, niż rejestrowane kadry. Po tak wielu latach fotografowania i obserwacji naszego miasta doszedłem do ostatecznego wniosku, że w mieście najważniejsi są jego mieszkańcy i to oni nadają ten niezwykły charakter prezentowanej tu galerii.
 


Garść faktów na temat fotogalerii NS (w skrócie):

* Galeria NS rozpoczęła swój internetowy byt w lutym 1999r na serwerze Akademickiego Centrum Informatyki - dzięki namowie Dominika Miklaszewskiego, z którym miałem wielką przyjemność zapoczątkować projekt galerii i przenieść jej treść w zasoby sieci WWW.

* Od samego początku jest to przedsięwzięcie prywatne. Niedotowane, niesponsorowane i bez wsparcia ze strony miasta, mediów lub innych podmiotów. Od zawsze finansowane ze środków własnych i nakładem własnego czasu.

* Twórcą wszystkich tekstów, grafik i fotografii jest jedna i ta sama osoba - autor. Cokolwiek oglądacie Państwo na tej stronie - jest to wynik setek plenerów, ponad 20 lat pracy, wielkiego nakładu czasu i cierpliwości w wyczekiwaniu na to jedno - wymarzone ujęcie.

* Skromna ilość zdjęć (jak na dwadzieścia lat) wynika z faktu, że na strony i poprzez ostrą selekcję przechodzi 5-10% wykonanych zdjęć a ich pozostała część ląduje w archiwum.

* Galeria NS poszerza się nie tylko o nowe materiały, ale i te stare - archiwalne, które są skanowane i opracowywane w wolnej chwili. To między innymi stąd dwa działy analogowe, które powiększają się co jakiś czas o stare-nowe fotografie.

* Fotogaleria NIEZWYKŁY SZCZECIN to jednak nie tylko strona, lub profil na FB, ale przede wszystkim realne działania w rzeczywistym wymiarze, produkcja gustownie oprawionych zdjęć, ukazanie prawdziwego piękna naszego miasta i fotografii w nowoczesnej, jak najbardziej namacalnej formie.


© - COPYRIGHT/PRAWA AUTORSKIE 

Jako autor wszystkich zamieszczonych w galerii prac zezwalam na ich wykorzystanie tylko i wyłącznie zakresie oglądania strony WWW. W praktyce oznacza to, że każdy internauta może przechowywać moje prace na nośniku masowym swojego komputera lub korzystać z nich w zakresie wynikającym z oglądania strony. Jako autor nie zezwalam na wykorzystanie zamieszczonych przeze mnie fotografii w Internecie (prywatne strony WWW, fora/listy dyskusyjne, blogi), poligrafii lub innych formach wykorzystania, które wymagałyby pisemnej zgody autora.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 

 
FACEBOOK:

Prace wykorzystane na łamach strony FACEBOOK podlegają zasadom prawnym obowiązującym na danym portalu, na którym rozpowszechnianie zdjęć fotogalerii NIEZWYKŁY SZCZECIN - dozwolone jest poprzez funkcję udostępnij, lubię to, lub wyślij w wiadomości. Jakiekolwiek formy ingerencji w treść prac, lub ich publikowanie bez podania źródła – będą zgłaszane do komórki zajmującej się łamaniem praw autorskich co w wielu przypadkach skutkuje zawieszeniem konta łamiącego reguły prawne.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!