Historia jednego zdjęcia

    Drukuj Email

HJZ01 

Gdzieś w Niezwykłym Szczecinie, na jednej z ulic Pomorzan od wielu lat obserwowałem pewien rytuał. Szczególnie na wiosnę i w lecie, kiedy widoczna na fotografii para – przychodziła swoim zwyczajem usiąść razem na ławce. Dzień w dzień wychodzili oni powoli ze swojej klatki, aby przemierzyć ten najdłuższy dla nich odcinek. Zawsze razem, zawsze pod rękę i zawsze wspierając się nawzajem. Domniemam, że jest to wieloletnie małżeństwo, które spędziło ze sobą większość życia.

Przypuszczam również, że tak wygląda prawdziwa i trwała miłość pomiędzy dwojgiem ludzi. Podziwiam, bo jest to widok naprawdę niezwykły. Zapewne dlatego uważam, że jest to jedno z najlepszych, moich ujęć, jakie kiedykolwiek wykonałem. Wyjątkowa fotografia którą od zawsze chciałem pokazać i wręczyć zarejestrowanym na zdjęciu osobom. Niestety i paradoksalnie – ta para jest całkowicie niewidoma.

  • historia1zdjecia_01
  • historia1zdjecia_02
  • historia1zdjecia_03

[ ujęcie 01 - 22.08.2010 * ujęcie 02 - 25.04.2014 * ujęcie 03 - 04.08.2014 ]

Historia ta jest nie tylko wyjątkowa, ale i prawdziwa. Prawdziwa na tyle, że być może ktoś rozpozna na tej fotografii swoich rodziców, lub rodzinę? Jeżeli tak to zapewniam, że jedna z takich prac trafi w ich ręce. Może oni będą w stanie przekazać, kogo widać na zdjęciu i jak wspaniały jest to widok dla serca.

Co dalej z tą historią? Niestety nie wiem, bo nie mieszkam już na 9go Maja, ale mam szczerą nadzieję, że będzie mi dane zobaczyć ten piękny widok raz jeszcze...